Badanie dopplerowskie – gdzie możemy je wykonać?

Badanie dopplerowskie – gdzie możemy je wykonać?

Lekarz pierwszego kontaktu zasugerował Ci, byś wykonał badanie dopplerowskie? Nie wiesz, gdzie możesz je wykonać? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może dostarczyć Ci cennych wskazówek.

Badanie dopplerowskie – o czym mowa?

Zanim przejdziemy do określenia, gdzie można wykonać badanie dopplerowskie, warto ustalić, co skrywa się pod jego nazwą. Co dokładnie oznacza doppler warszawa? Najprościej mówiąc mamy do czynienia z badaniem diagnostycznym stosowanym w chirurgii naczyniowej. W tym przypadku badanie dopplerowskie pozwala w bardzo łatwy sposób określić stan żył oraz tętnic, jak również wykryć wszelkiego typu zaburzenia w ich przepływie, czy pracy. Poza tym badanie dopplerowskie to dobry sposób na wykrywanie schorzeń i dobranie takiego leczenia, które zapewni pacjentowi szybki powrót do zdrowia.  

Badanie dopplerowskie – gdzie jest wykonywane?

Gdzie możemy zgłosić się, gdy lekarz zleci nam badanie dopplerowskie? Trzeba przyznać, że ilość dostępnych punktów medycznych jest całkiem sporo. Na terenie całego kraju działają zarówno szpitale, jak i przychodnie, czy gabinety prywatne. Gdzie możemy liczyć na pomoc, gdy będziemy potrzebować badania dopplerowskiego? Niektórzy pewnie w pierwszej kolejności będą szukać wsparcia w placówkach działających w ramach NFZ i będą to osoby, które opłacają składki i mają prawo do bezpłatnej pomocy medycznej. Czy faktycznie w takich placówkach wykonają nam badanie dopplerowskie? Wszystko zależy od tego, gdzie się zgłosimy. Na terenie naszego kraju działają placówki, gdzie czas oczekiwania na wizytę w ramach NFZ wynosi kilka dni, w innych niestety czas liczony jest nawet w miesiącach. Dlatego osoby, które nie mogą czekać, powinny wziąć pod uwagę inne rozwiązania. Jakie? Tutaj z pomocą przychodzą prywatne gabinety, w których tego typu badania wykonywane są dosłownie od ręki. Jakby tego było mało, to bardzo często w takim gabinecie przyjmuje chirurg naczyniowy, więc od razu możemy sprawdzić, co dokładnie nam dolega i podjąć natychmiastowe leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *