Warning: Error while sending QUERY packet. PID=26460 in /home/grayseon/domains/poradydoktora.eu/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Co warto wiedzieć przed zastosowaniem antykoncepcji awaryjnej?

Masz prawo do decydowania o swoim życiu i jego przebiegu. Tak samo masz prawo do decyzji o powiększeniu rodziny. Jeśli odbyłaś stosunek, po którym istnieje ryzyko zajścia w ciążę, naprzeciw wychodzi antykoncepcja awaryjna, czyli tzw. pigułka po. Zanim jednak zdecydujesz się na jej przyjęcie, dowiedz się więcej.

Czym jest antykoncepcja awaryjna?

Antykoncepcja awaryjna może zastąpić antykoncepcję hormonalną w nagłych przypadkach. Zarówno wtedy kiedy zapomnisz zażyć tabletkę antykoncepcyjną, którą stale przyjmujesz, jak i w nagłych wpadkach, kiedy boisz się, że Twoje uniesienia mogą zakończyć się nieplanowaną ciąża.

Podstawowymi mechanizmami działania pigułki antykoncepcyjnej awaryjnej, jest zapobieganie zapłodnieniu przez zahamowanie owulacji w okresie przed owulacyjnym, wpływ na błonę śluzową macicy blokujący zagnieżdżenie się zarodka, a także wpływ na gęstość śluzu szyjki macicy.

Dlaczego warto skorzystać z antykoncepcji awaryjnej?

  • Skuteczność antykoncepcji awaryjnej przez pierwsze 24 godziny po niezabezpieczonym stosunku sięga aż 99%. Dzięki temu istnieją duże szanse na powodzenie jej działania.
  • Tabletka 120 po EllaOne działa nawet do 120 godzin (5 dni), po stosunku seksualnym. Natomiast 72 po Escapelle działa do 72 godzin (3 dni) po niezabezpieczonym stosunku.
  • Światowa Organizacja Zdrowia uznała tabletkę EllaOne za bezpieczny lek. Ryzyko skutków ubocznych przy odpowiednim stosowaniu tabletki po jest niewielkie.

Kiedy nie przyjmować antykoncepcji awaryjnej?

Są sytuacje, kiedy przyjęcie tabletki „dzień po” jest zabronione. Nie należy przyjmować antykoncepcji awaryjnej gdy:

– jesteś uczulona na składnik tabletki;

– masz ciężką astmę;

– przyjmujesz leki na bazie dziurawca;

– przyjmujesz leki na padaczkę, HIV, gruźlicę.

Pamiętaj: „awaryjna” oznacza, że nie należy tej metody antykoncepcji stosować jako jedynej i standardowej.

E recepty na tabletki antykoncepcyjne awaryjne

Jeśli zdecydowałaś się na skorzystanie z antykoncepcji awaryjnej, liczy się każda minuta. Kolejnym krokiem jest uzyskanie recepty, ponieważ tylko na jej podstawie zakupisz tabletkę po. Nie ważne czy to medyk ogólny, czy ginekolog, recepta online jest ważna od każdego lekarza.

Antykoncepcja recepta online możliwa do uzyskania jest poprzez konsultacje online. Telemedyk skontaktuje się z Tobą w ciągu 60 minut od momentu płatności, abyś zdążyła wziąć tabletkę w odpowiednim momencie. Po konsultacji wystawi Ci receptę, którą zrealizujesz w każdej aptece.

Antykoncepcja online — bez zbędnych pytań i bez oceniania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *