E-recepty – dlaczego warto z nich korzystać?

 

W medycynie cały czas trwają pracę nad tym, aby ułatwiać lekarzom kontakt z pacjentami. Oczywiste jest, że nie każdy ma czas na wizytę lub wykonanie badań – a jeżeli ludzie nie będą w stanie jakoś sobie z tym poradzić to po prostu przestaną przychodzić do specjalisty. Chcielibyśmy, aby było inaczej – ale takie są fakty. Widzimy to każdego dnia – w szpitalach i w przychodniach pojawiają się ludzie z bardzo rozwiniętymi problemami zdrowotnymi, którzy od lat nie byli na wizycie. Dlaczego? Bo nie mieli na nią czasu, mieszkają daleko od przychodni lub źle się czują i nie lubią wychodzić z domu.

Nie każdy rozumie tego typu problemy, ale musimy zdawać sobie sprawę z ich istnienia. Na szczęście jednak w ostatnim czasie sporo rzeczy się pozmieniało i już teraz widzimy płynące z tego korzyści. O czym mowa? Weźmy pod uwagę chociażby to, jak przydatna stała się konsultacja online. Jeżeli nie dolega nam nic poważnego to możemy ze swoim lekarzem porozmawiać przez Internet – nie wychodząc nawet w ogóle ze swojego łóżka. Dostępna jest też dla nas e recepta online.

Jak z nich skorzystać?

Proces ten na szczęście nie jest zbyt skomplikowany – co jest ważne, bo mogą z tego też korzystać osoby starsze. Początkowo nie były one zbyt dobrze nastawione do tego rodzaju zmian, bo dla nich jednak recepta zawsze występowała w formie papierowej. Jak dobrze się jednak nad tym zastanowimy to dojdziemy do wniosku, że taką receptę można łatwo zgubić lub zniszczyć – a teraz mamy po prostu czterocyfrowy kod na telefonie i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że tutaj pojawią się jakieś problemy. Są też w stanie łatwo znaleźć go ludzie starsi, którzy jednak zwykle mają własne telefony komórkowe. Kod mogą też sobie po prostu gdzieś zapisać na wizycie u lekarza i potem przekazać go farmaceucie.

Recepta online może być też realizowana w dowolnym miejscu, więc jeżeli korzystamy z teleporady to jesteśmy w stanie wykupić sobie leki także na wakacjach – nie musimy już pakować się i wracać, bo zapomnieliśmy swoich tabletek.

Więcej korzyści

Nie musimy też oczywiście wcale kontaktować się konkretnie ze swoim lekarzem. Jeżeli potrzebna nam e-recepta lekarz online też się sprawdzi – taką wizytę możemy umówić sobie na jednej z wielu stron internetowych, gdzie przyjmują specjaliści z różnych dziedzin medycyny. Dobrze jest wiedzieć, że jeżeli potrzebny nam medyk online recepta też nie będzie stanowiła problemu. Teraz już nie musimy martwić się, że kiedykolwiek nie zostanie nam udzielona pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *