Jak przygotować się na wizytę w gabinecie stomatologicznym?

Dla wielu osób wizyta w gabinecie stomatologicznym jest bardzo interesującym przeżyciem, które sprawia, że w dzień wyznaczonego przez dentystę terminu, nie mogą skupić się na niczym innym. Powodów jest bardzo wiele, a wszystko zależy od człowieka i tego, dlaczego odczuwa stres – dla jednych jest to strach przed bólem, dla innych zwykły dyskomfort. Nie sposób jednoznacznie określić, dlaczego niektórzy ludzie panicznie boją się wizyty, jednak jest kilka prostych metod, które pomogą go zwalczyć i zminimalizować odczuwany lęk.

Dyskomfort spowodowany brakiem możliwości zadbania i higien jamy ustnej bezpośrednio przed wizytą?

Każdy z nas chce mieć możliwość umycia zębów przed wizytą i stomatologa, w końcu to lekarz będzie przez kilkadziesiąt najbliższych minut zmuszony do zaglądania do naszej buzi. Resztki niedojedzonego śniadania i nieświeży oddech nie są dla nikogo przyjemne i to one mogą powodować głównie dyskomfort związany z wizytą. W sytuacji, kiedy po pracy jesteśmy w stanie zdążyć dotrzeć do domu i umyć zęby, nie ma większego problemu, co jednak zrobić w sytuacji, w której taka możliwość jest nierealna? Na przeciw wychodzi sklep online DentalTree, który posiada w swojej sprzedaży szczoteczki jednorazowe, które są doskonałym sposobem na szybkie odświeżenie jamy ustnej w sytuacji, kiedy jesteśmy poza domem. Taka szczoteczka jest sterylnie zapakowana, a na jej włóknach znajduje się odpowiednia ilość pasty do zębów – jest to zestaw, jakiego używamy w domu tylko w zminimalizowanej formie, którą można mieć zawsze pod ręką. Nie jest to rozwiązanie tylko i wyłącznie na czas wizyty u dentysty – doskonale sprawdzi się  w momencie, kiedy natychmiast potrzebujemy umyć zęby, a nie mamy możliwości wcześniejszego dotarcia do domu.

 

Lęk przed bólem

Jeśli strach przed wizytą spowodowany jest lękiem przed bólem, to warto wybrać się do gabinetu, który oferuje nowoczesne formy znieczuleń. Nie należy także czekać, aż stomatolog zaproponuje znieczulenie – jeśli lęk przed bólem ma wywoływać dyskomfort, należy niezwłocznie poinformować o tym dentystę, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu. Zdarza się też, że to nie lęk o ból jest problemem, ale strach przed samą strzykawką, warto jednak zaznaczyć, że dobrze zaopatrzone w materiały dla stomatologów gabinety posiadają nowoczesny sprzęt, który całkowicie eliminuje nieprzyjemnie odczucia związanie z aplikowanie znieczulenia. Wstyd również nie powinien być żadną przeszkodą – w końcu chodzi o nasz komfort, zarówno psychiczny jak i fizyczny.

 

Dentofobia

Niewielu ludzi wie, że istnieje taka fobia, a ci, którzy mają nieszczęście cierpieć na tę przypadłość, rzadko kiedy mówią o niej głośno, i o ile nie ma potrzeby chwalenia się znajomym, że lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym niemalże uniemożliwia (a czasem faktycznie uniemożliwia) udanie się do dentysty. Stomatolodzy są na tyle świadomi problemów tego rodzaju, że nie tylko nie będą widzieli w nich nic dziwnego, ale pomogą przez to przejść pacjentowi i uporać się z przyczyną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *