Jaka maseczka ochronna na COVID-19?

Obowiązek noszenia maseczki ochronnej na twarzy w przestrzeni publicznej sprawia, że Polacy coraz ostrożniej wybierają konkretny model takiego wyrobu. Chodzi już nie tylko o to, by maseczka zapobiegała zarażeniu koronawirusem, ale również o to, by jej długotrwałe noszenie było po prostu komfortowe.

Na rynku dostępne są różne rodzaje tych środków ochrony osobistej. Przedstawiamy te najpopularniejsze i najbardziej skuteczne.

Wyróżnia się kilka podstawowych modeli maseczek:

– maseczki bawełniane wielorazowego użytku,

– maseczki chirurgiczne jednorazowego użytku,

– półmaseczki filtrujące,

– przyłbice.

Wszystkie mają za zadanie chronić przed rozprzestrzenianiem koronawirusa, chociaż żadna z nich nie daje pełnej gwarancji bezpieczeństwa. Nie ma jednak wątpliwości, że regularne i masowe stosowanie takich środków ostrożności spowalnia proces zakażeń COVID-19.

Najlepsze są maseczki, które spełniają przynajmniej trzy funkcje: chłoną wilgoć, filtrują, dzięki czemu zatrzymują wirusy, toksyny i bakterie oraz chronią układ górnych dróg oddechowych. Dzisiaj najczęściej wybierane są maseczki bawełniane wielorazowego użytku, które z powodzeniem można prać w temperaturze 60 stopni, by przywrócić ją do stanu używalności. Warto przy tym podkreślić, że to właśnie bawełniane maseczki są jednocześnie najbardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu. Pasują też do nich specjalne wkładki do maseczek REbreath. To nowość na rynku, produkcja wkładek tego rodzaju jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników maseczek ochronnych. To właśnie one pozwalają lepiej oddychać, ułatwiają mówienie, a jednocześnie nie wpływają negatywnie na właściwości filtrujące samej maseczki. Co więcej, wkładka REbreath jest oczywiście wielokrotnego użytku, można ją dezynfekować i podlega recyklingowi. To idealna opcja dla tych, którzy spędzają w maseczce długie godziny i chcą cieszyć się optymalną wygodą.

Coraz więcej osób decyduje się także na przyłbicę ochronną. Ta będzie skuteczna, jeśli wyrób jest certyfikowany, jak ten od PLASTCORE 3D producenta wspomnianych wkładek do maseczek REbreath. Dobra przyłbica jest lekka, idealnie dopasowana rozmiarem do kształtu głowy i posiada przejrzystą osłonę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *