Na czym polega zabieg HIFU na twarz i gdzie go wykonać?

Zastanawiasz się jaki zabieg będzie skuteczny, aby uzyskać efekt liftingu i ujędrnienia twarzy? Poznaj zabieg HIFU, na czym polega i jakie są wskazania.

Co to jest HIFU?

Zabieg HIFU na twarz jest to zabieg zakwalifikowany do zabiegów liftingujących bez użycia skalpela. W technologii HIFU wykorzystywana jest wiązka fali dźwiękowej zaliczana do ultradźwięków. Fala ultradźwiękowa ma określony zasięg. W przypadku zabiegu HIFU na twarz kumuluje się na głębokościach od 1,5 mm do 4 mm a w zabiegach na ciało od 8-13mm. W wyniku działania ultradźwiękami dochodzi do podgrzania się głębokich warstw skóry do temperatury ok.68-72 stopni Celsjusza. To powoduje kontrolowane poparzenie prowadzące do obkurczenia się włókien kolagenowych oraz wymusza procesy regeneracyjne. Zaletą zabiegów HIFU na twarz i ciało jest to, iż nie powodują one przerwania ciągłości naskórka, a jednocześnie stymulują skórę do odbudowy.

Jak wygląda zabieg HIFU?

Zabieg HIFU przeprowadzany jest bez znieczulenia. U osób z niskim progiem bólu stosuje się krem znieczulający na kilkanaście minut przed zabiegiem. W przypadku zabiegu HIFU na twarz wykorzystywane zostają trzy głowice o różnej głębokości penetracji. W zależności od partii stosuje się odpowiednio dobrane głowice. Zabieg polega na wytwarzaniu punktów kondensacyjnych prowadzących do wytworzenia wysokiej temperatury i kontrolowanego uszkadzania komórek czego efektem jest zagęszczanie skóry i jej regeneracja.

Wskazania do zabiegu HIFU:

  •         Wiotkość, utrata jędrności skóry
  •         Zmarszczki i bruzdy
  •         Drugi podbródek
  •         Brak zarysu owalu twarzy
  •         Wiotkość skóry brzucha (np. po utracie kg lub po ciąży)
  •         Brak elastyczności skóry nad kolanami
  •         Wiotka skóra ramion
  •         Utrata jędrności pośladków
  •         Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, boczków, ud, pośladków, łydek

Gdzie wykonać zabieg HIFU w Warszawie?

Zabieg HIFU na twarz w Warszawie jest w ofercie kliniki RosaMed na Warszawskiej Ochocie. Zabieg wykonywany jest urządzeniem francuskiej firmy Monduniq – HiFusion Aquadermie. Zabieg trwa od 15 do 90 minut w zależności od opracowywanej partii twarzy lub ciała. Koszt zabiegu zaczyna się już od 500zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *