Nici liftingujące PDO – spłycą zmarszczki i poprawią owal Twojej twarzy

Zmarszczki, bruzdy, utrata owalu twarzy objawiająca się powstawaniem tzw. chomiczych policzków, to typowe oznaki starzenia się skóry. Jak odzyskać witalność i wyglądać młodo? W opinii ekspertów z wrocławskiej kliniki Medbeauty Aesthetic Clinic, jednym z najskuteczniejszych zabiegów na poprawę owalu twarzy i redukcję zmarszczek są nowoczesne nici liftingujące PDO – w czym tkwi sekret działania?

Jak wygląda zabieg z użyciem nici liftingujących?

Ojczyzną nici PDO (polidioksonan) jest Korea. Składają się one z jednego lub dwóch włókien syntetycznych, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance (nici są całkowicie wchłaniane). Zabieg z użyciem nici liftingujących wykonuje doświadczony specjalista medycyny estetycznej, który podczas wprowadzenia nici za pomocą bardzo cienkiej igły, wykorzystuje naturalnie linie napięcia skóry. Statystycznie podczas jednego zabiegu wykorzystuje się około 40-50 nici. To nowoczesny, bezbolesny i bezinwazyjny sposób na odmłodzenie twarzy. Cała procedura jest krótka, trwa 30-40 minut i nie pozostawia żadnych blizn! Dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia, pacjentka nie odczuwa bólu. Bezpośrednio po aplikacji nici PDO może wystąpić delikatny obrzęk, zaczerwienienie i malutkie krwiaki w miejscu nakłuć (symptomy te ustąpią w ciągu kilku dni). Okres rekonwalescencji trwa około 2 tygodni. Skóra odzyskuje jędrność stopniowo, proces produkcji kolagenu i elastyny rozpoczyna się po 10-14 dniach. Efekt zabiegu liftingu skóry z użyciem nici PDO utrzymuje się około 1,5 roku. Należy podkreślić, że wprowadzone podskórnie nici nie są widoczne ani wyczuwalne. Warto wspomnieć, że nici liftingujące gwarantują znacznie bardziej naturalne rezultaty, niż użycie toksyny botulinowej, ponieważ nie powodują czasowego porażenia mięśni twarzy, a prowadzą jedynie do ich osłabienia – subtelnie wygładzając rysy twarzy. Kto będzie usatysfakcjonowany z zabiegu?

Nici liftingujące PDO – dla kogo dedykowany jest zabieg?

Zabieg odmładzający nićmi PDO jest adresowany dla wszystkich osób, które zauważyły u siebie oznaki starzenia się skóry, chcą poprawić owal twarzy, pozbyć się zmarszczek, bruzd, rozszerzonych porów lub worków pod oczami. Najlepsze rezultaty uzyskuje się u pacjentów od 30. do 65. roku życia (choć tak naprawdę nie istnieje górna granica wieku). Wskazaniem do zabiegu jest też zwiotczała, pozbawiona elastyczności skóra oraz nadmiar tkanki tłuszczowej (nici liftingujące świetnie radzą sobie z likwidacją tzw. drugiego podbródka i chomiczych policzków). Warto wspomnieć, że nici mogą poprawić nie tylko wygląd twarzy, ale i innych partii ciała – przykładowo, redukując rozstępy z bioder, brzucha, pośladków i nóg lub ujędrniając biust. Jakie są podstawowe czynniki wykluczające z liftingu nićmi PDO?

Przeciwwskazania do liftingu z użyciem nici PDO

O kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz. Kto nie może skorzystać z dobroczynnego działania nici liftingujących? Do głównych przeciwwskazań zabiegowych zalicza się:

  • ciąża i okres laktacji,
  • choroby nowotworowe,
  • gorączka,
  • schorzenia autoimmunologiczne,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • stany zapalne skóry,
  • przerwanie ciągłości skóry w obszarze zabiegowym,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • zaburzenia krzepliwości krwi.

Podsumowując, lifting nićmi PDO to świetny wybór dla osób, które nie chcą korzystać z zabiegów z użyciem toksyny botulinowej i cenią sobie bardziej naturalny efekt odmłodzenia skóry. Nici zapewniają delikatny lifting twarzy oraz ciała, wspomagają syntezę naturalnego kwasu hialuronowego oraz poprawiają koloryt skóry. Efekty są długotrwałe, a procedura zabiegowa nie pozostawia blizn.

Przeszkadza Ci wyraźny fałd nosowo-wargowy, blizny, worki pod oczami lub tzw. “chomiki”?. Zależy Ci na złagodzeniu rysów twarzy i poprawie owalu? Nici liftingujące PDO to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rewolucyjnych zabiegów liftingujących? Kluczowe informacje dotyczące tej skutecznej metody odmładzania, znajdziesz na stronie internetowej: https://drkepa.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *