Warning: Error while sending QUERY packet. PID=4563 in /home/grayseon/domains/poradydoktora.eu/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Podnośnik rehabilitacyjny dla osoby niepełnosprawnej – jaki wybrać?

Podnośniki przeznaczone dla niepełnosprawnych to rodzaj urządzeń, których zadaniem jest podnoszenie, transportowanie oraz opuszczanie osób mających trudności z samodzielnym poruszaniem się. Jak wybrać odpowiedni rodzaj podnośnika?

Podnośniki przeznaczone dla niepełnosprawnych to rodzaj urządzeń, których zadaniem jest podnoszenie, transportowanie oraz opuszczanie osób mających trudności z samodzielnym poruszaniem się. Jak wybrać odpowiedni rodzaj podnośnika?

Jak zbudowany jest podnośnik rehabilitacyjny?

Urządzenie jak podnośnik dla niepełnosprawnych składa się z ramy oraz z nosidła z kamizelką pełniącego funkcję siedziska. Osoba niepełnosprawna jest umieszczana na nosidle, a następnie podnoszona za pomocą urządzenia. W zależności od jego typu można przetransportować ją w określone miejsce – w tym samym pomieszczeniu lub w innym.

Właściwie dobrany podnośnik rehabilitacyjny jest w stanie zapewnić skuteczne wsparcie dla osób, które opiekują się niepełnosprawnymi. Wówczas nie muszą one używać własnej siły do tego, by przenieść je z miejsca na miejsce, co oszczędza zdrowie i poprawia komfort codziennej opieki. grayseo.pl

Jak wybrać podnośnik rehabilitacyjny?

Aby dobrać odpowiedni podnośnik dla niepełnosprawnych, kluczowe znaczenie ma uwzględnienie kilku czynników:
– Konstrukcja podnośnika,
– Miejsce jego montażu,
– Udźwig podnośnika,
– Sposób obsługi podnośnika,
– Waga i sylwetka użytkownika,
– Jakość wykonania sprzętu.

Rodzaje podnośników dla niepełnosprawnych

Gdy podnośnik ma być używany w jednym miejscu, wtedy można zastosować model stacjonarny, na przykład ścienny albo podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych. Druga opcja, gdy w pomieszczeniu znajduje się miejsce, to podnośnik ruchomy, czyli mobilny, który wyposażony jest w koła i pozwala na przewożenie osoby, na przykład z pokoju do łazienki, z domu do samochodu.

Podnośniki dla niepełnosprawnych dzielone są także pod kątem sposobu ich obsługi. Te elektryczne są wygodniejsze w używaniu, lecz wymagają podłączenia do prądu lub stosowania akumulatorów. Przenośniki obsługiwane manualnie są lżejsze i bardziej poręczne, lecz nie zawsze znajdują zastosowanie.

Aby dobrać właściwy podnośnik, należy także uwzględnić jego maksymalne obciążenie oraz rozmiar kamizelki dla osoby niepełnosprawnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *