Wczesne wykrycie raka piersi kluczem do sukcesu

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów wśród kobiet na świecie jest nowotwór piersi. W wielu przypadkach trzeba sobie powiedzieć, że to właśnie kobiety popełniają ogromny błąd unikając regularnych badań. Jeśli badania są regularne to jednocześnie pozwalają one na wczesne wykrycie raka piersi, a co za tym idzie automatycznie wzrośnie szansa na jego wyleczenie. Warto dodać, że rzadko da się samemu dowiedzieć o tym, że ta choroba zaatakowała. Najczęściej w początkowych fazach nie daje żadnych objawów. Dopiero później pojawiają się takie objawy jak ból piersi, guzek na piersi czy asymetria. Jednak w wielu przypadkach, jeśli one występują to choroba jest już dosyć mocno rozwinięta przez co szanse na wyleczenie są mniejsze.

Przyczyny raka piersi

Zapewne wiele osób zastanawia się co jest przyczyną raka piersi. Jednak na to pytanie tak naprawdę nie ma jednoznacznej i konkretnej odpowiedzi. Według ekspertów w głównej mierze jest to po prostu wiek. Największe ryzyko zachorowania na raka piersi mają kobiety po 45 roku życia. Pamiętajmy, że nie oznacza to jednak, iż w młodym wieku zachorowanie jest niemożliwe. Właśnie z tego względu zawsze kluczowe są regularne badania nawet w młodym wieku.

Jak leczyć raka piersi?

Jeśli chodzi o leczenie to oczywiście uzależnione jest ono od stopnia zaawansowania choroby. Absolutnie podstawowa jest chemioterapia. W niektórych przypadkach stosuje się także chormonoterapię czy leczenie celowane, w którym chodzi o dożylne lub doustne podawanie leków. Czasami, jednak nie ma innego wyjścia i pozostaje tylko leczenie miejscowe polegające na wycięciu guza lub w ostateczności całej piersi, czyli mastektomii. Często po takim zabiegu kobiety szukają czegoś takiego jak protezy piersiowe po mastektomii. Jeśli zdecydujemy się na protezę piersi to warto wiedzieć, że musi być ona odpowiednio dobrana, aby życia na co dzień było jak najbardziej komfortowe. Zatem nie warto oszczędzać na protezach i najlepiej wybierać te najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *